Eliminacje szkolne XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Jan Kokot, 23 października 2015

W dniach od 23 października 2015r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyły się eliminacje szkolne XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie klas I TC, II TB, III TA, IV TA i IV TC uczący się w zawodach technik agrobiznesu i technik rolnik.

W bloku agrobiznes, w eliminacjach szkolnych udział wzięło 35 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Gąszczak z kl. IV TC (zawód technik agrobiznesu), a drugie Anna Tomalik z klasy III TA (zawód technik agrobiznesu). Opiekunem uczniów była Barbara Gruszka, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

W bloku produkcja roślinna, w eliminacjach uczestniczyło 52 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Błażej Niechciał z kl. III TA (zawód technik rolnik), a drugie Daria Solecka z klasy III TA (zawód technik agrobiznesu). Opiekunem eliminacji była Daria Brajer-Działak, nauczyciel produkcji roślinnej.

W bloku produkcja zwierzęca, w eliminacjach szkolnych udział wzięło 56 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Karol Puchała z kl. IV TA (zawód technik rolnik), a drugie Adrian Albert z klasy III TA (zawód technik agrobiznesu).

Natomiast w bloku mechanizacja rolnictwa, w eliminacjach uczestniczyło 53 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Piskuła z kl. III TA (zawód technik rolnik), a drugie Marcin Moś z klasy IV TA (zawód technik rolnik). Opiekunem był Jan Kokot, nauczyciel przedmiotów zawodowych rolniczych. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach okręgowych, które odbędą się w 22-23 kwietnia 2016 roku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.