Sprawni w przyszłym zawodzie

Maciej Wieczorek, 28 października 2015

W środę 28 października br. w budynku CKU w Kępnie odbyła się III edycja konkursu dla gimnzjalistów powiatu kępińskiego ph. "Sprawni w przyszłym zawodzie".

Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Kępnie, które ufudowało atrakcyjne nagrody.

W rozgrywkach udział wzięło 11 gimnazjów.

Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.

Konkurs był przeprowadzany w różnych pracowniach technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

Zmagania swą obecnością zaszczycili: wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, którzy wręczyli także nagrody. Nad całością czuwało jury w składzie: vice–dyrektor Paweł Jakubczyk, Przewodniczący Zespołu Nauczycieli Uczących Przedmiotów Zawodowych Maciej Wieczorek oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSP Nr 2 Tomasz Gąszczak.

Laureatami zostały drużyny z następujących szkół:

I Gimnazjum Krążkowy
      II Gimnazjum Laski
      III Gimnazjum Nr1 Kępno

Nagrody dla najlepszych uczestników (w grupie dziewczyn) z Gimnazjum w Krążkowach: Alicja Partyka, Julia Hanke.

Nagrody dla najlepszych uczestników (w grupie chłopców) z Gimnazjum w Laskach: Marcin Nawrot, Michał Kowaliński.

Ponadto upominkami zostali obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu.