Sukces artystyczny Anny

Sebastian Szewczuk, 10 listopada 2015

Kolejny sukces artystyczny może wpisać na swoje konto Anna Gzik, uczennica klasy IV TB. Z okazji 40-lecia MDK „Śródmieście”, oraz 35-lecia sekcji szachowej MUKS we Wrocławiu, został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Królewska Gra – Szachy”.

Anna wzięła sobie do serca przysłowie hinduskie: „Szachy są jak ocean, gdzie się mrówka napije i słoń wykąpie”, co zaowocowało nieprzeciętnym ujęciem tematyki. Młoda artystka wykonała rzeźbę – komplet szachowy. Figury to między innymi: król – lew, wieża – żyrafa, a piony to radosne małpki.

Do konkursu zgłosiło się 158 szkół i placówek oświatowych, nadsyłając 1245 prac malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich i fotograficznych. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się 260 prac z 94 szkół i pracowni plastycznych. Przyznano 20 nagród i 31 wyróżnień.

Uroczysty wernisaż odbył się 10 listopada 2015r. w Galerii MDK „Śródmieście”. Najpierw zwiedzano wystawę, następnie odbyła się część artystyczna i wręczenie nagród i wyróżnień przez prezesa MUKS MDK „Śródmieście” pana Waldemara Serneckiego. Anna Gzik zdobyła wyróżnienie, co sama uznała za sukces, zwłaszcza że konkurowała z wieloma młodymi artystami, którzy od wielu lat ćwiczą technikę w pracowniach artystycznych. Ania natomiast stara się samodzielnie zgłębiać różne techniki wyrazu artystycznego, do czego już tradycyjnie mobilizował ją opiekun p. Sebastian Szewczuk. "Najważniejszą nagrodą była możliwość rozmawiania z artystą plastykiem panią Ewą Klarą Kołakowską i zasięgnięcia fachowej porady w dalszych zmaganiach z wymagającą sztuką, jaką jest rzeźba" – powiedziała Ania, podsumowując emocjonujący dzień. Oby kolejni artyści nie wahali się ujawniać, by wzorem Ani rozwijali swoje talenty, dając radość bliskim i napawali dumą naszą społeczność szkolną.