III MIĘDZYSZKOLNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA O TYTUŁ „MISTRZA ORTOGRAFII” W ZSP NR 2 W KĘPNIE

Dorota Tokarek, 11 grudnia 2015

W piątek, 11 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się III edycja Międzyszkolnej Corridy Ortograficznej o tytuł „Mistrza ortografii”. Organizatorami konkursu byli wicedyrektor Barbara Mędel oraz polonistki ZSP Nr 2: Aleksandra Klimecka, Barbara Noculak, Dorota Tokarek, Maria Rachlak, a także Jarosław Dominik.

Dziewięcioro uczestników corridy ortograficznej zmagało się z trudnym tekstem dyktanda, który czytała Aleksandra Klimecka - „Położona wśród nadbobrzańskich łąk, blisko półhektarowa posiadłość należała do arcywyalienowanej ciotki Eulalii”, „Bez żenady dezawuowała wszelkie gesty sympatii (…)” to tylko niektóre ze zdań, które stanowiły wielkie wyzwanie dla piszących.

Prace oceniało jury w składzie: Marek Froń (przewodniczący), Maria Połomska - Wojtasik, Barbara Noculak, Dorota Tokarek i Maria Rachlak. Uczniowie otrzymali z rąk dyrektora szkoły Andrzeja Kowalczyka nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców ZSP Nr 2 w Kępnie.

I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” oraz „Złotą Muletę” i przenośny dysk twardy zdobyła Kinga Wojtasik z LO Nr 1 (nauczyciel przygotowujący P. Pacyna-Dawid), II miejsce (w nagrodę głośniki) uzyskała Monika Zimoch z ZSP Nr 1 (nauczyciel przygotowujący A. Dymek), III miejsce (słuchawki) przyznano Weronice Wagner z ZSP Nr 2 (nauczyciel przygotowujący B. Noculak).

Pozostałym uczestnikom ortograficznych zmagań: Ewie Śpigiel - ZSP Nr 2, Łukaszowi Siemańskiemu - LO Nr 1, Weronice Zalesińskiej – LO Nr 1, Kindze Szych – ZSP Nr 1, Paulinie Żurek – ZSP Nr 2 i Patrycji Uszyckiej – ZSP Nr 1 wręczono pendrivy. Dyrektor Zespołu złożył podziękowania młodzieży za bardzo dobrą znajomość zasad ortograficznych, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, a jury za wytężoną pracę.