Uczniowie ZSP Nr 2 na Polagra – Premiery 2016

Jan Kokot, 22 stycznia 2016

W dniu 22 stycznia 2016r. pięciu uczniów kierunków rolniczych z ZSP Nr 2 w Kępnie brało udział w wyjeździe na Polagra-Premiery w Poznaniu: Eryk Głowik z klasy I TC (technik agrobiznesu) oraz Borys Antoszków, Wojciech Kasprzak, Błażej Niechciał i Mateusz Piskuła z klasy III TA (technik rolnik). W wycieczce uczestniczył również Jan Kokot, nauczyciel przedmiotów zawodowych rolniczych w ZSP Nr 2 w Kępnie. Wyjazd zorganizowały Ośrodki Doradztwa Rolniczego z terenu Powiatu Kępińskiego.

Polagra - Premiery odbywające się w cyklu dwuletnim to przede wszystkim miejsce światowych premier na polskim rynku. Swoją ofertę prezentowały firmy z europejskiej czołówki, które przedstawiły setki nowych pozycji asortymentowych. Wśród wystawców znaleźli się producenci i dystrybutorzy nawozów, nasion i środków do ochrony roślin. Ekspozycję dopełniły pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny i weterynaryjny. Podczas Targów można było spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związki i stowarzyszenia rolnicze. Dla firm z branży rolniczej udział w Targach POLAGRA-PREMIERY to ważna część strategii komunikacji z klientami. Zwiedzanie ekspozycji rozpoczęliśmy od absolutnych nowości oraz asortymentu, które zostały wyróżnione prestiżową nagrodą targową – Złotym Medalem MTP. Dodatkowo na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni prezentowane były artykuły z zakresu hodowli zwierząt m.in. wyposażenie stanowisk dla zwierząt, urządzeń do dojenia czy wstępnej obróbki mleka. Najważniejszym punktem programu było AGRO VIP NIGHT – druga odsłona ekskluzywnej gali, podczas której innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa prezentowali czołowi liderzy branży.

Dopełnieniem Targów był bogaty program merytoryczny, podczas którego przedstawiciele branży rolniczej mogli poszerzyć wiedzę i kwalifikacje. Targi POLAGRA-PREMIERY były objęte patronatem branżowym przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, Krajową Federację Producentów Zbóż, Wielkopolską Izbę Rolniczą, Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych, Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego oraz Federację Związków Producentów-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych. Zaproszenia na POLAGRA-PREMIERY zostały przekazane placówkom regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodkom Doradztwa Rolniczego, oddziałom KRUS, regionalnym dealerom, a także związkom branżowym.