STUDNIÓWKA 2016

Maciej Wieczorek, 6 lutego 2016

Tegoroczną studniówkę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie mamy już za sobą. Odbyła się ona w sobotę 6 lutego 2016 roku, a gościł nas „Zajazd Wielkopolski” w Siemianicach. O bardzo dobrym wyborze miejsca zdecydowali przyszli absolwenci szkoły oraz ich rodzice. Na balu bawiło się ponad 200 osób: uczniowie klas Technikum Nr 2 (technik agrobiznesu, technik budownictwa, technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik rolnik) oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych wraz osobami towarzyszącymi, liczną grupą nauczycieli oraz swoich rodziców.

Ceremonii otwarcia balu dokonał dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Kowalczyk. W krótkim przemówieniu komplementował uczniów i zwrócił uwagę na to, jak szybko przemija czas i zbliża się egzamin dojrzałości. Były również podziękowania składane przez uczniów dla wychowawców, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz rodziców.

Piękny Polonez przygotowany pod kierownictwem mgr Anny Matysiak, ruszył kilka minut po godzinie 19.00. Uczniowie zatańczyli go rewelacyjnie, a po zakończeniu tańca rozległy się gromkie oklaski. To nie był jednak koniec, gdyż część uczniów przygotowała występ muzyczny i kabaret, który wszystkich gości wprowadził w wesoły nastrój.

Po części oficjalnej i występach artystycznych uczniowie kępińskiego ZSP Nr 2 udowodnili, że wiedzą, co to dobra zabawa. Didżej nie dawał im chwili wytchnienia. Nieustannie serwował największe hity polskiej oraz zagranicznej muzyki rozrywkowej, przy której wszyscy świetnie się bawili. Sądząc po kreacjach dziewczyn, można śmiało stwierdzić, że popularne kiedyś na studniówkach długie powłóczyste suknie, w tym roku nie cieszyły się powodzeniem. Na sobotnim balu zdecydowanie królowały krótkie sukienki w kolorze czerni, choć wiele dziewczyn zdecydowało się także na delikatne pastelowe i krwisto czerwone kreacje.

Duże słowa uznania i podziękowania kierujemy również dla właścicieli „Zajazdu Wielkopolskiego”, który wspaniałym menu, oraz dodatkowymi atrakcjami kulinarnymi sprawił, że wszyscy byli miło zaskoczeni tym co mogli skosztować, uzupełniając niezbędną energię do całonocnej zabawy.

Po zakończonej studniówce i poprawinach, które odbyły się następnego dnia można śmiało stwierdzić, iż uczniowie zdali swój pierwszy „egzamin dojrzałości”, a wspaniałe przeżycia na długo zapadną w ich pamięci.