Dopalacze niszczą życie

Alicja Bacińska, 11 lutego 2016

Dnia 11.02.2016r. kolejna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez KPP w Kępnie w ramach akcji "Dopalacze niszczą życie".

Podczas zajęć zapoznano uczniów z tematyką dopalaczy oraz zagrożeniami płynącymi z ich zażywania. Prowadzący omówili zmiany prawne w zakresie odpowiedzialności karnej za posiadanie tych substancji jak również odpowiedzialności karnej nieletnich za posiadanie narkotyków i dopalaczy.

W czasie zajęć zaprezentowano młodzieży film pt.: "Dopalacze niszczą życie", zrealizowany przez ich rówieśników z Ostrowa Wielkopolskiego. Mamy nadzieję, że spotkanie skłoniło uczniów do przemyśleń i autorefleksji nad tym, czy warto niszczyć tak cenny dar, jakim jest zdrowie.