Lekcja w terenie

Katarzyna Siudy, 18 marca 2016

W dniu 17 marca 2016 roku w czasie zajęć z przedmiotu pracownia zbrojarsko – betoniarska odbyła się wycieczka uczniów klasy II TB (grupa „budowlańców”) na pobliską budowę w miejscowości Krążkowy. Uczniowie Technikum Budowlanego wraz z nauczycielkami- Katarzyną Siudy i Moniką Więcławską dzięki uprzejmości kierownika budowy – pana Łukasza Koryciaka mieli okazję zwiedzić plac budowy oraz zapoznać się z technologiami oraz poznać przebieg prac w czasie budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego dwuklatkowego.

Kierownik budowy przedstawił zasady organizacji terenu budowy, sposoby wykonywania deskowań, zbrojenia, elem. monolitycznych, betonowania, różne technologie w jakich wykonuje się poszczególne elementy konstrukcji w trakcie wznoszenia budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Opowiedział młodzieży jakie materiały i gotowe elementy konstrukcyjne zamawiać, podpowiedział, kierując się własnym doświadczeniem, jakie firmy w branży są najlepsze (najlepsi producenci), przedstawił ciekawą historię montażu dźwigu na swojej budowie.

Na zakończenie wycieczki młodzież miała chwilę na zrobienie sobie zdjęć, a Panie nauczycielki wraz z Kierownikiem ustalili, że chociaż była to pierwsza wizyta naszych „budowlańców” na tej budowie, to nie ostatnia.