Motoryzacyjne Międzynarodowe Targi Poznańskie

Maciej Wieczorek, 1 kwietnia 2016

Poznańskie Targi Motor Show 2016 i Targi Techniki Motoryzacyjnej „ttm”, to największa impreza samochodowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która powróciła do czasów swojej największej świetności. Wystawa to potężne stoiska koncernów motoryzacyjnych, najnowsze luksusowe samochody, piękne i potężne motocykle, fantastyczne campery i niesamowite ciężarówki oraz autokary.

W dniu 1 kwietnia uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie z klas: I TB, I TC i 1c, wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na MTP 2016 oraz zwiedzili starówkę Poznania. Opiekunkami byli: mgr inż. Piotr Krymiec, mgr Mariusz Kulczycki i mgr inż. Maciej Wieczorek - kierownik wyjazdu.

Celem wycieczki było poszerzenie zainteresowań z branży motoryzacyjnej, nauka najnowocześniejszych technologii motoryzacyjno - transportowych w bardzo ciekawym wydaniu i miejscu. Targi motoryzacyjne w Poznaniu, to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Podczas „Motor Show 2016” można było zobaczyć najgorętsze nowinki ze świata motoryzacji oraz pogłębić swoją wiedzę techniczną na temat różnych technologii samochodowych. Wśród tegorocznych wystawców pojawili się tacy, którzy po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentowali swoje modele szerokiej publiczności, jak i ci, którzy corocznie wystawiają swoje produkty. Miłośnicy motoryzacji mogli obejrzeć najnowsze dzieła koncernów motoryzacyjnych z całego świata, o których większość z nas może tylko pomarzyć. Był premiery, niespodzianki, prezenty i konkursy, w których uczestniczyli zwiedzający. Chłopcy byli zachwyceni tak ogromnym przedsięwzięciem, o czym świadczyły rozmowy i opinie przedstawiane w drodze powrotnej.