SPORT

Do końca roku szkolnego

12 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

Nasi piłkarze najlepsi w rejonie!

WYDARZENIA

 

 

 

 

 

Paweł Falszewski, 12 kwietnia 2016

​Reprezentacja naszej szkoły ponownie okazała się najlepszym zespołem w rejonie kaliskim w piłce nożnej. Po raz trzeci z rzędu nasi uczniowie stanęli na najwyższym podium. W zawodach walczyły reprezentacje siedmiu najlepszych szkół z rejonu kaliskiego. Zwycięska reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie będzie reprezentowała rejon kaliski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 28.04.2019 roku na boisku typu ORLIK w Kępnie przy ulicy Nowowiejskiego 5 i w Baranowie.

Nagrody zwycięzcom turnieju wręczyli, w imieniu Starosty Kępińskiego, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - Andrzej Jóźwik oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu - Marcin Wiśniewski. Zespół nasz pokonała rówieśników z I LO Krotoszyn 5:1 i ZS nr 1 Ostrzeszów 3:0. Nasi zawodnicy przegrali jedynie z ZSU-G Pleszew 0:2, ale i tak te dwie ostatnie drużyny awansowały do półfinałów. W pierwszym z nich Pleszew ograł Ostrów 2:1. W Drugim półfinale doszło do kępińskiego starcia. Mecz zakończył się remisem 2:2. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. Dopiero w rzutach karnych (3:2) piłkarze naszej szkoły zapewnili sobie awans do ścisłego finału, w którym tym razem ograli Pleszew 4:2.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Filip Latusek (8), Tomasz Lenort (3), Mateusz Gola (3) i Patryk Łydka (1)

Nasza szkołę w zawodach reprezentowali: Bartosz Kościelny, Witold Mierzchał, Tomasz Lenort, Patryk Werner, Patryk Łydka, Filip Latusek, Mateusz Gola, Tomasz Witek, Paweł Barczak, Jakub Strąk i Patryk Hojka.

Opiekun: mgr Paweł Falszewski.

Serdecznie gratulujemy.