AKTUALNOŚCi

Do końca roku szkolnego

12 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

WYDARZENIA

 

 

Piotr Krymiec, 15 kwietnia 2016

W piątek 15 kwietnia odbyły się już ósme zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych z „królową nauk”. Tym razem aula Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie gościła 22 najlepszych ścisłowców powiatu kępińskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, nauka nieszablonowego myślenia, popularyzowanie tej dziedziny wiedzy wśród młodzieży i stopniowe oswajanie z treściami maturalnymi.

Po oficjalnym powitaniu przybyłych uczestników i ich opiekunów, dokonanym o godz. 12.00 przez wicedyrektora szkoły, p. Pawła Jakubczyka, najlepsi matematycy z powiatu kępińskiego przystąpili do pracy nad czterema zadaniami otwartymi. Choć nie wykraczały one poza podstawę programową, to wymagały niekonwencjonalnego sposobu myślenia. O właściwy dobór zadań zadbał, jak co roku, p. Marek Koliński - metodyk powiatu ostrowskiego, współpracujący ze Starostwem Powiatowym w Kępnie i nauczycielami naszego powiatu.

W oczekiwaniu na wyniki rywalizacji, uczniowie pod opieką p. Piotra Krymca, dowiedzieli się jakie matematyczne „kruczki” kryją w sobie numery PESEL, numery kont bankowych, czy powszechnie spotykane kody kreskowe.

Po rzetelnej analizie prac komisja konkursowa w składzie: Marek Koliński, Katarzyna Grabicka, Leszek Biegasik, Małgorzata Blabuś wyłoniła zwycięzców i nagrodziła po 3 osoby w każdym typie szkół.

Finał konkursu swoją obecnością uświetnili: wicestarosta powiatu kępińskiego – Grażyna Jany, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - pan Andrzej Jóźwik i dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie – p. Andrzej Kowalczyk, którzy wręczyli laureatom bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Laureaci w poszczególnych typach szkół:

W kategorii liceum:

  1. Skąpski Mateusz (LO Nr 1 w Kępnie)
  2. Świeściak Martyna (LO Nr 1 w Kępnie)
  3. Zgadzaj Maria (LO Nr 1 w Kępnie)

W kategorii technikum:

  1. Musiała Mateusz (Technikum Nr 1 w Kępnie)
  2. Kmiecik Joanna (Technikum Nr 2 w Kępnie)
  3. Wabnic Jakub (Technikum Nr 2 w Kępnie)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.