SPORT

Do końca roku szkolnego

13 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI!

WYDARZENIA

 

 

 

 

 

Paweł Falszewski, 28 kwietnia 2016

​Reprezentanci naszej szkoły zostali Mistrzami Wielkopolski w piłce nożnej. Finałowy Turniej XVII Licealiady odbył się na orlikach w Kępnie i Baranowie. To jeden z największych sukcesów sportowych kępińskich szkół. Do Kępna przyjechały najlepsze szkolne zespoły z województwa, które udanie przebrnęły eliminacje na poszczególnych szczeblach. Byli zawodnicy z Wolsztyna, Opalenicy, Konina, Tarc i Piły. Mecze półfinałowe naszej reprezentacji był ozdobą turnieju. Na 90 sekund przed końcem spotkania nasi zawodnicy przegrywali 0:2 ze szkołą z Konina. Jednak niesamowita wola walki do tzw. końca pozwoliła doprowadzić do remisu 2:2, a po dogrywce 4:2 i to nasz zespół mógł cieszyć się z udziału w meczu finałowym, w którym pewnie zwyciężyli zespół z Tarc 3:0. Brązowe medale wywalczyli piłkarze z Konina, którzy w decydującym starciu ograli Opalenicę 7:3. Najlepszym piłkarzem wybrano Adriana Włodarczyka (Tarce), najlepszym bramkarzem Alana Markowskiego (Konin), a najskuteczniejszym piłkarzem został Filip Latusek (Kępno). Zdobycie złotego medalu przez naszych piłkarzy ma wymiar historyczny. Jest to po raz pierwszy zdobyte Mistrzostwa Województwa przez naszą szkołę. Jest to też pierwszy raz zdobyty złoty medal w piłce nożnej mając na uwadze wszystkie szkoły powiatu kępińskiego w historii szkolnych rozgrywek sportowych SZS.

W ramach LICEALIDY, która odbywała się w tym roku już po raz siedemnasty nasza szkoła w finałach wojewódzkich uczestniczyła siedmiokrotnie. Bilans jest następujący: dwukrotnie V miejsce, dwukrotnie III miejsce, dwukrotnie II miejsce i jeden raz I miejsce (mamy nadzieję, że nie ostatni).

Skład zwycięskiej drużyny:Witold Mierzchła, Bartosz Kościelny, Patryk Łydka, Mateusz Gola, Jakub Kowalik, Tomasz Lenort, Filip Latusek, Tomasz Lenort, Patryk Werner, Paweł Bartczak, Marcin Ogorzelski i Tomasz Witek.

Opiekun: mgr Paweł Falszewski

SERDECZNIE GRATULUJEMY