POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Dorota Tokarek, 29 kwietnia 2016

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Technikum Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Akademię swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele starostwa powiatowego, rady powiatu kępińskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie, Rady Rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne, młodzież klas młodszych oraz abiturienci.

Dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk zwracając się do tegorocznych maturzystów życzył im zdania matury i egzaminów zawodowych, jak również dostania się na wymarzone kierunki studiów. Dyrektor życzył, aby uczniowie kończący edukację w murach tejże szkoły zdobyli pracę, którą będą wykonywać z pasją i zaangażowaniem, wykorzystując zdobytą wiedzę, a tym samym staną się dobrymi i wartościowymi pracownikami cenionymi przez pracodawców. Zakończenie czterech lat nauki to również czas na podsumowanie osiągnięć w nauce i innych przedsięwzięciach szkolnych. Rada Pedagogiczna uhonorowała młodzież wyróżnieniami i nagrodami, które wręczali dyrektor szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz wychowawcy poszczególnych klas: Dariusz Jasik, Maciej Wieczorek, Katarzyna Bartnik-Domal, Renata Burzała.

Świadectwo z wyróżnieniem i srebrny list pochwalny otrzymali: Magdalena Antczak (śr. 5,14), Tomasz Gąszczak (śr. 5,11), Arkadiusz Mońka (śr. 4,93), Dawid Nawrot (śr. 4,86), Agata Sip (śr. 4,77). Srebrny list pochwalny przyznano Alicji Blewąsce i Alicji Gzik. Brązowym listem pochwalnym nagrodzeni zostali: Krystian Nawrot, Tomasz Krawczyk, Marcin Moś, Karol Puchała, Dominika Smółka, Jakub Juszczak, Danuta Sułkowska, Karol Klein, Mikołaj Zawidzki, Patrycja Cłapa, Karol Majchrzak, Dominik Jański i Monika Hendrysiak. Wyróżnieni uczniowie otrzymali także nagrody książkowe ufundowane przez Komitet Rodzicielski. Nagrodę książkową przyznano również Ewelinie Jeziornej, Mateuszowi Kokotowi, Magdalenie Niechciał i Cezaremu Środeckiemu.

Za szczególne osiągnięcia sportowe imienne koszulki otrzymali: Patryk Łydka, Robert Konieczny, Agata Sip, Alicja Gzik, Agata Woźniak, Jakub Kowalik, Witold Mierzchała, Patryk Werner, Patryk Bak, Tomasz Lenort, Hubert Górecki, Tomasz Gąszczak, Karol Klein, Bartłomiej Górecki, Marcin Ogorzelski, Kinga Psuja.

Absolwenci podziękowali pedagogom za czteroletnią edukację, a na ręce dyrektora szkoły wręczyli, zgodnie ze zwyczajem, pamiątkowe tablo.

Maturzystom życzymy jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości.