Biblioteka szkolna ogłasza konkurs

Iwona Jany, 30 maja 2016

Ogłoszony konkurs „Pięknego czytania”, jest także konkurencją czerwcową Maratonu Klas.

Cele konkursu:

• uświetnienie Roku Henryka Sienkiewicza;
  • popularyzacja książek i czytelnictwa;
  • propagowanie kultury czytelniczej w ramach akcji „Narodowe Czytanie”;
  • nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego;
  • wdrażanie do staranności przekazu językowego;
  • wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Regulamin:

• W konkursie biorą udział uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wytypowani przez wychowawcę.
  • Zadaniem konkursowym będzie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Tekst konkursowy należy odebrać w bibliotece szkolnej.
  • Czas czytania - do 5 minut.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2016 (dokładna data zostanie podana w osobnym komunikacie).
  • Wystąpienia uczestników będą ocenione przez jury.

Kryteria oceny 0-5 pkt.:

• dykcja
  • interpretacja
  • wrażenia artystyczne

Jury wyłoni zwycięzcę z klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zwycięzcy będą reprezentować szkołę podczas imprezy organizowanej przez Książnicę Pedagogiczną w Kępnie we wrześniu 2016 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo opublikowania danych osobowych na stronie szkoły i w prasie lokalnej.