SPORT

Do końca roku szkolnego

12 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

 

Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

WYDARZENIA

 

 

 

 

 

Anna Matysiak, 2 czerwca 2016

​Dnia 02.06.2016r. w Żerkowie odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Sutowicz kl. I TA, Łukasz Gajewski kl. 1a, Ireneusz Nowakowski kl. 1a i Grzegorz Pietrzak kl. 3c.

Zawody rozgrywały się na terenie stadionu przy Gimnazjum nr 1 w Żerkowie, gdzie kolejno startowali po sobie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. Chłopcy z przydzielonymi numerami startowymi oraz chipami mieli do pokonania dystans 2000m i startowali w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1999 oraz roczniki 1998-96. Mimo palącego słońca, parnego powietrza wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę. Najlepszy wynik osiągnął Marcin Sutowicz, który w swoim biegu liczącym 84 zawodników zajął 15 miejsce, następnie Łukasz Gajewski - 30 miejsce. Należy jeszcze dodać, iż w każdym biegu startowali zawodnicy przynależący do klubów sportowych, co stawia naszych chłopców na jeszcze wyższych pozycjach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć za rok!