Konkurs rozstrzygnięty

Iwona Jany, 8 czerwca 2016

W celu uświetnienia Roku Henryka Sienkiewicza a także propagowaniu kultury czytelniczej w ramach akcji „Narodowe Czytanie” ogłoszony został w naszej szkole konkurs pięknego czytania Quo Vadis.

Konkurs zorganizowały Iwona Jany i Violetta Kasprzak – Sindera. Idea przyświecająca organizatorom to popularyzacja książek i czytelnictwa, nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego oraz staranności przekazu językowego. Głównie jednak chodziło o wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Konkurs został ogłoszony jako czerwcowa konkurencja Maratonu Klas. Uczniowie wybrani przez wychowawców mieli za zadanie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu Quo Vadis. Rozstrzygnięcie nastąpiło 8 czerwca 2016.

Do konkursu zgłosili się: Weronika Wagner I TA, Natalia Paradowska I TB, Patryk Mazur I TC, Amadeusz Długowski II TA, Marta Dobrowolna II TB, Kamila Maciejewska III TB, Paulina Gola 1b, Katarzyna Gosek 2b.

Jury w składzie:pani Barbara Mędel, pani Aleksandra Klimecka, pani Violetta Kasprzak – Sindera, pani Iwona Jany oceniały dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom i ogromne zangażowanie, co sprawiło jury problem w wyłonieniu zwycięzcy. Po burzliwych obradach jury przyznało nastepujące miejsca:

• I miejsce Weronika Wagner
  • II miejsce Paulina Gola 1b
  • III miejsce Natalia Paradowska

Dodatkowym wyróżnieniem było przyznanie nagrody publiczności. Ulubienicą publiczności została Paulina Gola. Weronika Wagner oraz Paulina Gola będą reprezentować szkołę podczas imprezy organizowanej przez Książnicę Pedagogiczną w Kępnie we wrześniu 2016 roku.