AKCJA ODDAWANIA KRWI

Bogusław Drab, Małgorzata Żłobińska-Podejma, 29 września 2016

W dniu 29 września 2016r. z inicjatywy Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek” odbyła się w naszej szkole kolejna, ósma już, akcja oddawania krwi.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów i krwiodawców spoza szkoły. W akcji wzięło udział 86 krwiodawców, którzy chcieli oddać krew, najcenniejszy lek – lek życia.

Dla 63 uczniów naszej szkoły był to pierwszy kontakt z honorowym krwiodawstwem. Stali się kandydatami na Honorowego Dawcę Krwi. Ogromną radość organizatorom akcji sprawił fakt, że wśród krwiodawców znaleźli się absolwenci naszej szkoły.

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły dała przykład wielkiej wrażliwości i ofiarności. Tak liczny udział w akcji honorowego krwiodawstwa świadczy o zrozumieniu hasła „Każda kropla krwi darem życia”. Podczas akcji takich kropel uzbierało się prawie 10 litrów, za co należą się ogromne brawa.

Drodzy uczniowie, bardzo dziękujemy za liczny udział w akcji. Równocześnie prosimy o to byście dzielili się darem życia – krwią tak często jak to jest możliwe. Do zobaczenia w Stacji Krwiodawstwa.