Integracja klas pierwszych, czyli Koty do roboty!

Dorota Tokarek, 30 września 2016

Tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie jest coroczna organizacja zabawy integracyjnej dla uczniów klas pierwszych – tzw. OTRZĘSINY. 30 września członkowie Samorządu Uczniowskiego Marta Myszak, Wiktor Rebelski, Natalia Możdżanowska przygotowali i poprowadzili dla wstępujących w progi Zespołu szereg konkursów i zabaw, podczas których „kociaki” musiały wykazać się m.in. umiejętnością zaprezentowania klasy, rozwiązać zadanie matematyczne, wyśpiewać tekst z encyklopedii, wziąć udział w Tańcu z Gwiazdami, obrać ziemniaki i przygotować portret swojego wychowawcy.

Niezwykle pomysłowe prezentacje zawodów, piosenki i wiersze, gry i zabawy z elementami humoru, a także portrety opiekunów dostarczyły wszystkim wielu emocji. I choć rywalizacja między klasami była zacięta, to potraktowano ją jako formę zabawy. W konkurencjach wzięło udział 8 klas pierwszych wraz z wychowawcami.

Jury konkursowe w składzie: Barbara Mędel, Dorota Tokarek, Mariusz Kulczycki, Alicja Bacińska i uczennica Ola Leszczyńska przyznało nagrodę za zdobycie największej liczby punktów – I miejsce i statuetkę KOTA – wręczono klasie I TB (wychowawca – Dariusz Jasik ), II miejsce uzyskała klasa I TA (wychowawca – Renata Burzała), III. miejscem uhonorowano klasę 1f (wychowawca – Anna Matysiak).

Zwycięzcom gratulujemy.