Mechanicy w Gliwicach

Piotr Szyszka, 25 listopada 2016

Dnia 25.listopada 2016 roku odbyła się wycieczka szkolna do Zakładów Mechanicznych "BUMAR - Łabędy" S.A. w Gliwicach. W wyjeździe brało udział 44 uczniów klas I, II, III i IV w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Jej celem było zapoznanie z zakresem wykonywanych przez firmę prac i produków.

W tej jednostce Polskiej Grupy Zbrojeniowej odbywa się produkcja, remonty i moderniczacja czołgów, wozów zabezpieczenia technicznego, mostów czołgowych oraz transporterów opancerzonych, a także uzbrojenia. Wykonywane pojazdy, sprzęt wytwórczy i różnorodność robót spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Możliwość poznania czołgów na różnym etapie montażu przyczyniło się do poszerzenia wiedzy naszych wychowanków.

Opiekunami grupy byli: Piotr Szyszka i Maciej Wieczorek.