AKTUALNOŚCi

Do końca roku szkolnego

13 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

IV MIĘDZYSZKOLNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA

WYDARZENIA

 

 

Dorota Tokarek, 9 grudnia 2016

„Mrzonki rzezimieszków ”- tak brzmiał tytuł dyktanda IV Międzyszkolnej Corridy Ortograficznej o tytuł „Mistrza ortografii”, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie w dniu 9 grudnia 2016r.

Organizatorami konkursu byli: wicedyrektor Barbara Mędel oraz Aleksandra Klimecka, Barbara Noculak, Dorota Tokarek, Maria Rachlak i Jarosław Dominik. Dziewięcioro uczestników corridy ortograficznej zmagało się z niezwykle trudnym tekstem dyktanda czytanym przez Aleksandrę Klimecką. „W stalowoszarym zmierzchu, w nadbrzeżnych chaszczach na rubieżach Laponii siedział stary ćwierć-Skandynaw w towarzystwie pseudowikingów.”, „Herszt krzyknął w histerii: „Niechże szczeznę, jeśli nie czyha tu na nas hiperniebezpieczeństwo”, „Huknęło i znienacka, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zniknęły zarówno rumaki, jak i cudne hurysy, a nasze drapichrusty siedziały dalej na brzegu brudnej rzeczułki” - to tylko niektóre ze zdań, które stanowiły wielkie wyzwanie dla piszących.

Jury w składzie: Marek Froń (przewodniczący), Ewa Kowalczyk-Pruchnicka, Barbara Noculak, Dorota Tokarek i Maria Rachlak po wnikliwej analizie prac konkursowych wyłoniło zwycięzców. I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” oraz „Złotą Muletę” zdobyła Kinga Szych z ZSP Nr 1(nauczyciel przygotowujący G. Gatner), II miejsce uzyskała Julia Morta z LO Nr 1 (nauczyciel przygotowujący K. Zalesińska), III miejsce przyznano Michałowi Gruszce również z LO Nr 1 (nauczyciel przygotowujący K. Zalesińska).

Zarówno laureaci konkursu, jak i pozostali uczestnicy ortograficznych zmagań: Kinga Wojtasik (LO Nr 1), Ewa Śpigiel (ZSP Nr 2), Paulina Żurek (ZSP Nr 2), Alicja Weszka (ZSP Nr 2), Weronika Maciejewska (ZSP Nr 1) i Kornelia Maciejewska (ZSP Nr 1) otrzymali z rąk dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie Andrzeja Kowalczyka nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez Radę Rodziców ZSP NR 2 w Kępnie. Dyrektor szkoły złożył również podziękowania jury za wytężoną pracę oraz nauczycielom, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie uczniów do konkursu.