Targi AGROTECH Kielce

Jan Kokot, 17 marca 2017

W dniu 17 marca 2017r. uczniowie Technikum Nr 2 w Kępnie wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na AGROTECH Kielce. W wycieczce wzięło udział 27 uczniów z klas: I TA i TC kształcących się w zawodzie technik agrobiznesu. Opiekunami uczniów byli: Jan Kokot i Jacek Samulski.

XXIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce – to największe polskie targi rolnicze w halach. Targi AGROTECH to obowiązkowy punkt w kalendarzu wielu rolników i ulubione miejsce spotkań, poznawania nowości branży. Wieloletnie doświadczenie w organizacji targów to gwarancja wystawy na najwyższym, europejskim poziomie. Ponad 700 firm prezentujących nowoczesny sprzęt podczas targów na pewno zadowoliło każdego zwiedzającego z naszej szkoły, zarówno dziewczęta z technikum agrobiznesu, jak i chłopców.

Zakres branżowy targów techniki rolniczej AGROTECH w Kielcach to: nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie. Targi AGROTECH wpisały się kalendarz branży rolniczej, jako wystawa otwierająca nowy sezon. Jak co roku pierwszy dzień MTTR zakończyła uroczysta gala wręczenia nagród. Spośród wielu tegorocznych zgłoszeń konkursowych, niezależna komisja, wybrała produkty nagrodzone medalami i wyróżnieniami Targów Kielce: Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi • Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o. Kraków za 150 letnie doświadczenie i wysoką jakość w hodowli nasion warzyw i kwiatów. Złote Medale TARGÓW KIELCE na wystawie AGROTECH 2017

• CASE IH Quadrac 620 (za nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne minimalizujące nacisk na glebę przy zastosowaniu ciężkich ciągników o dużej mocy.
  • Prasoowijarka GÖWEIL G1F125G5040 KOMBI (za rozwiązania konstrukcyjne zwiększające wydajność maszyny na nierównym terenie).
  • Agregat uprawowo-siewny MZURI PRO-TIL SELECT za łatwość obsługi i uniwersalność zastosowania w technologii uprawy bezorkowej
  • System Opti-Speed w kombajnie zbożowym New Holland CX8.90 za innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność separacji wytrząsaczy w zależności od rodzaju uprawy i pochyłości wzdłużnej terenu
  • 365Activebox-automatyczna rejestracja i analiza czasu pracy dla każdej maszyny i ciągnika za aplikację ułatwiającą organizację pracy w gospodarstwie rolnym.
  • Łubin wąskolistny odmiana BOLERO wyhodowany przez Poznańską Hodowlę Roślin Sp. z o.o. Tulce za odmianę o najwyższym potencjale plonowania oraz wysoką zawartość białka.
  • Nawóz AMINOMAG ACTIV za najnowszej generacji nawóz o właściwościach biostymulujących wykazujący wyjątkową efektywność w aktywacji fotosyntezy oraz produktywności roślin.
  • Mieszanka paszowa Ketoza Bolus za doskonałe źródło energii dla krów wysokowydajnych ograniczające ryzyko wystąpienia ketozy.

Wyróżnienia: Ciągnik rolniczy ZETOR MAJOR 80 HS, ładowacz czołowy Ł-106 PRO, ciągnik rolniczy CLAAS NEXOS, kanister wielowarstwowy K5 SOR.

A to tylko niewielka część wystawy AGROTECH 2017. Każdy uczestnik naszej wycieczki mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego i interesującego.