Eliminacje szkolne XXIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o BHP w rolnictwie

Jan Kokot, 24 marca 2017

W dniu 24 marca 2017r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, przeprowadzono eliminacje szkolne XXIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

W eliminacjach szkolnych udział wzięli uczniowie technikum uczący się w zawodzie technik agrobiznesu. Zakres tematyczny konkursu zawiera znajomość problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie w stopniu gwarantującym świadomą i bezpieczną pracę. W wyniku przeprowadzonych eliminacji pisemnych, polegających na rozwiązaniu testu wiadomości, Komisja w składzie:

• Ewa Jobczyk – kierownik szkolenia praktycznego ZSP Nr 2 w Kępnie,
  • Sylwia Kwaśniewska – pracownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kępnie,
  • Jan Kokot – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP Nr 2 w Kępnie,
  • Jacek Samulski – nauczyciel praktycznej nauki zawodu w ZSP Nr 2 w Kępnie.

wyłoniła trzech zwycięzców etapu szkolnego:

• I miejsce – Joanna Nadolska z klasy III TB,
  • II miejsce – Szymon Dembny z klasy II TC,
  • III miejsce – Eryk Głowik z klasy II TC.

Wyniki konkursu podsumował dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk, który wręczył dyplomy i życzył wszystkim laureatom powodzenia w etapie regionalnym XXIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie, który odbędzie się 20 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.