IX Powiatowy Konkurs Matematyczny

Piotr Krymiec, 6 kwietnia 2017

W czwartek 6 kwietnia odbyły się już dziewiąte zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych z „królową nauk”. Tym razem aula Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie gościła 16 najlepszych ścisłowców powiatu kępińskiego wraz z opiekunami.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, nauka nieszablonowego myślenia, popularyzowanie tej dziedziny wiedzy wśród młodzieży i stopniowe oswajanie z treściami maturalnymi.

Joanna Kmiecik

NAJLEPSZA

w kategorii technikum

Po oficjalnym powitaniu przybyłych uczestników i ich opiekunów, dokonanym o godz. 10.00 przez dyrektora szkoły, p. Andrzeja Kowalczyka, najlepsi matematycy z powiatu kępińskiego przystąpili do pracy nad czterema zadaniami otwartymi. Choć nie wykraczały one poza podstawę programową, to wymagały niekonwencjonalnego sposobu myślenia. O właściwy dobór zadań zadbali wszyscy nauczyciele matematyki szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

W oczekiwaniu na wyniki rywalizacji, uczniowie pod opieką p. Lidii Kulik, otrzymali sporą dawkę informacji o na pozór obcej "złotej liczbie"

Po rzetelnej analizie prac komisja konkursowa w składzie: Piotr Krymiec, Lidia Krzymińska, Sylwia Waliszewska, Edyta Idzikowska wyłoniła zwycięzców i nagrodziła po 3 osoby w każdym typie szkół.

Finał konkursu swoją obecnością uświetnili: wicestarosta powiatu kępińskiego – Grażyna Jany, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - pan Andrzej Jóźwik i dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie – p. Andrzej Kowalczyk, którzy wręczyli laureatom bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Laureaci w poszczególnych typach szkół:

W kategorii liceum:

1. Mateusz Nasiadek (LO Nr 1 w Kępnie)
  2. Roksana Rachel (LO Nr 1 w Kępnie)
  3. Agnieszka Żłobińska (LO Nr 1 w Kępnie)

W kategorii technikum:

1. Kmiecik Joanna (Technikum Nr 2 w Kępnie)
  2. Stawska Paulina (Technikum Nr 1 w Kępnie)
  3. Oskar Sławiński (Technikum Nr 1 w Kępnie)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.