Targi Motor Show 2017

Maciej Wieczorek, 7 kwietnia 2017

W piątek 7 kwietnia uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie z klas: I TB i 1 c (technik pojazdów samochodowych, mechanik samochodowy), wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na Międzynarodowe Targi Poznańskie 2017 oraz zwiedzili Starówkę Poznania.

Opiekunkami byli: mgr inż. Piotr Szyszka, inż. Jacek Ślak i mgr inż. Maciej Wieczorek kierownik wyjazdu.

Poznańskie Targi Motor Show 2017, to największa impreza samochodowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która powróciła do czasów swojej największej świetności. Potężne stoiska koncernów motoryzacyjnych, najnowsze luksusowe samochody, piękne motocykle, fantastyczne campery i niesamowite ciężarówki oraz autokary.

Celem wycieczki było poszerzenie swoich zainteresowań z branży motoryzacyjnej, nauka najnowocześniejszych technologii motoryzacyjno - transportowych w bardzo ciekawym wydaniu i miejscu. Targi motoryzacyjne w Poznaniu, to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Podczas „Motor Show 2017” można było zobaczyć najgorętsze nowinki ze świata motoryzacji oraz pogłębić swoją wiedzę techniczną na temat różnych technologii samochodowych. Wśród tegorocznych wystawców pojawili się tacy, którzy po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentowali swoje modele szerokiej publiczności, jak i ci, którzy corocznie wystawiają swoje produkty. Miłośnicy motoryzacji mogli obejrzeć najnowsze dzieła koncernów motoryzacyjnych z całego świata, o których większość z nas może tylko pomarzyć. Był premiery, niespodzianki, prezenty i konkursy, w których uczestniczyli zwiedzający.

Chłopcy byli zachwyceni tak ogromnym przedsięwzięciem, o czym świadczyły rozmowy i opinie przedstawiane w drodze powrotnej.