Rowerzysta w ruchu drogowym

Sebastian Szewczuk, 1 czerwca 2017

1 czerwca odbyło się w auli CKU spotkanie z Policją w tematyce "Rowerzysta w ruchu drogowym". Przeprowadziła je pani Starszy sierżant Anna Lubojańska z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. W spotkaniu wzięły udział klasy drugie Technikum Nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Tematyka dla nas bardzo ważna, bo spora grupa uczniów właśnie na rowerach dojeżdża do szkoły i to nie tylko z samego Kępna, ale także z ościennych miejscowości. Dylematem zawsze pozostawał ruch chodnikami, jak również błędne pokonywanie przejść dla pieszych, bez śluzy rowerowej. Pojawiło się sporo pytań od samych uczniów, których świadomość odpowiedzialności wyraźnie wzrasta.

Z okazji zbliżających się wakacji poruszone zostały również takie tematy jak rozpalanie ognisk, poruszania się po zmroku, czy też wyczulenie w tematyce spożywania alkoholu.

Organizatorami spotkania byli pan Sebastian Szewczuk i pani Maria Rachlak.