POWIATOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Dorota Tokarek, 4 września 2017

4 września po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie zabrzmiał szkolny dzwonek. Tegoroczna powiatowa inauguracja roku szkolnego odbyła się w naszej szkole, a symbolicznego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018 dokonał Starosta Powiatu Kępińskiego p. Witold Jankowski.

Gospodarzami tego wydarzenia byli dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie oraz Starostwo Powiatowe. Na uroczystości gościli Starosta Kępiński Witold Jankowski, przedstawiciele Rady Powiatu, członek Zarządu Rady Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska, Naczelnik Wydziału Oświaty Andrzej Jóźwik, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Kępnie Marek Czekała, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i szkoły specjalnej, proboszcz parafii św. Marcina w Kępnie ks. Jerzy Palpuchowski, przedstawiciele Rady Rodziców ZSP Nr 2, rodzice, uczniowie oraz nauczyciele.

Zebranych w Centrum Kształcenia Ustawicznego witał dyrektor ZSP Nr2 Andrzej Kowalczyk, który w swoim wystąpieniu mówił o zmianach do jakich szkoła musiała przygotować się w nowym roku szkolnym. Łącznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie kształcić się będzie ponad 750 uczniów i słuchaczy. Kadrę pedagogiczną szkoły stanowi 49 kreatywnych i ukierunkowanych na rozwój młodzieży nauczycieli. Zwracając się do pierwszoklasistów dyrektor powiedział - „Drodzy uczniowie, życzę wam jak najszybszej adaptacji w nowej szkole, zapewniam was i waszych rodziców, że będziecie się w niej czuli bezpiecznie”.

W trakcie uroczystości głos zabrali również Starosta Kępiński i ks. Jerzy Palpuchowski, którzy skierowali słowa otuchy do nowo wstępujących w progi ZSP Nr 2 oraz życzyli owocnej pracy pozostałym uczniom i nauczycielom. Uroczystość była też okazją do wspomnień obchodzonej 1 września 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas akademii wręczono akty awansów na stopień nauczyciela mianowanego. W tym roku do egzaminu podnoszącego kwalifikacje zawodowe przystąpiło dwóch nauczycieli - Eewlina Malinowska-nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSP Nr1 oraz Sebastian Szewczuk, nauczyciel religii w ZSP Nr2. Na zakończenie młodzież ZSP Nr 2 przedstawiła zaskakujący program artystyczny pt. „ Mam talent”.

Część artystyczną przygotowali nauczyciele: Daria brajer-Działak, Edyta Liebner, Romana Grycman, Edyta Tecław, Katarzyna Bartnik-Domal, Bogusław Drab, Jacek Ślak. Wystapili: Karolina Trepner, Julia Nowak, wiktoria i Paulina Janczak, Blanka Pałosz, Monika Juszczak, Agata Mejza, Oliwia Otremba, Żaneta Kapica, Marta Myszak, Hanna Parzonka, Klaudia Kowal, Patrycja Jęrzejak, Natalia Możdżanowska, Aldona Musiała, Nikodem Szup, Jakub Sopart, Nikodem Przybył, Jakub Makosch, Mateusz Wojtasik, Alan Domagała, Michał Kasprzak, Kacper Myszka, Błażej Ziołański, Bartek Lencki, Alan Kuchciak, Oskar Szalek.

Wychowawcami tegorocznych klas pierwszych zostali: Kl. 1a – mgr Romana Grycman, kl. 1b – mgr Dariusz Jasik, kl. 1c – mgr Beata Szymoniak, kl. 1d – mgr Edyta Liebner, kl. 1e – mgr Alicja Gawińska, kl. 1f - mgr Dorota Tokarek, kl. I TA – mgr inż. Katarzyna Bartnik-Domal, kl. I TB – mgr Daria Brajer-Działak.