IX akcja „WAMPIRKA”

Bogusłw Drab, Małgorzata Żłobińska-Podejma, 28 września 2017

W dniu 28 września 2017r. z inicjatywy Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek” odbyła się w naszej szkole kolejna, dziewiąta już, akcja oddawania krwi. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów i krwiodawców spoza szkoły.

W akcji wzięło udział 83 krwiodawców, którzy chcieli oddać krew, najcenniejszy lek – lek życia. PODCZAS AKCJI KRWIODAWCY ODDALI 11,25 LITRA KRWI.

Należą im się za to ogromne brawa. Dla 58 uczniów naszej szkoły był to pierwszy kontakt z honorowym krwiodawstwem. Stali się kandydatami na Honorowego Dawcę Krwi. Po raz kolejny młodzież naszej szkoły dała przykład wielkiej wrażliwości, ofiarności i bezinteresowności. Tak liczny udział w akcji honorowego krwiodawstwa świadczy o zrozumieniu hasła „Każda kropla krwi jest cenna”.

Drodzy uczniowie, bardzo dziękujemy za liczny udział w akcji. Równocześnie prosimy o to byście dzielili się darem życia – krwią tak często jak to jest możliwe.

Do zobaczenia w Stacji Krwiodawstwa.