OTRZĘSINY PIERWSZAKÓW

Dorota Tokarek, 29 września 2017

Corocznie nasza szkoła organizuje zabawę integracyjną dla uczniów klas pierwszych – tzw. OTRZĘSINY.

29 września członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla wstępujących w progi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie szereg konkursów i zabaw, podczas których „kociaki” musiały wykazać się m.in. umiejętnością zaprezentowania klasy, sprawnością fizyczną i manualną, przygotowując portret swojego wychowawcy. W zabawie integracyjnej wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia wraz z wychowawcami.

Niezwykle pomysłowe prezentacje zawodów, piosenki i wiersze, gry i zabawy z elementami humoru, a także portrety opiekunów dostarczyły wszystkim wielu emocji. I choć rywalizacja między klasami była zacięta, to potraktowano ją jako formę zintegrowania się i zabawy.

W tym roku jury konkursowe w składzie Barbara Mędel, Alicja Bacińska i przedstawiciele Samorządu przyznało Statuetkę KOTA klasie I TA. Miejscem II uhonorowano klasę I TB, a trzecie miejsce zajęła klasa 1c.