Spotkanie profilaktyczne Arturem Amendą

Alicja Bacińska, 9 listopada 2017

W pierwszej dekadzie listopada odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych z Arturem Amendą - prezesem Stowarzyszenia Arka Noego (Certyfikowanym Instruktorem Terapii Uzależnień).

Prowadzący na przykładzie swoim i własnej rodziny uświadomił młodzieży tragedię dziecka wychowującego się w rodzinie dysfunkcyjnej, z problemem uzależnienia. Uzmysłowił uczniom, że nawet "niewinne" wypicie kilku piw, zapalenie jointa, papierosów czy zażycie dopalacza na imprezie nieodwracalnie zmienia centralny układ nerwowy młodego człowieka. Terapeuta wytłumaczył młodzieży, co dzieje się z człowiekiem uzależnionym. Kontakt z substancją psychoaktywną, to nie tylko skutki uboczne dla osób zażywających, ale także dla ich rodzin i przyjaciół.

Spotkanie to było dla młodzieży dużym przeżyciem, towarzyszyły mu gorące emocje. Uczniowie uświadomili sobie jak cenne i kruche jest życie oraz jak szybko można je zniszczyć.