11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dorota Tokarek, 10 listopada 2017

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta powiatowa akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polaków wolności.

Okolicznościowy apel zaszczycili obecnością przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego, parlamentarzyści, dyrektorzy placówek oświatowych oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP Nr 2.

Starosta Kępiński Witold Jankowski w swoim wystąpieniu przypomniał zgromadzonym trudną drogę, jaką Polacy musieli przebyć, by odzyskać upragnioną wolność i niepodległość kraju po 123 latach zaborów - Polacy walczyli o wolność wiele lat. Walczyli przed 1918 rokiem i również po nim. Walczyli również współcześnie. Trzeba tę walkę docenić i o niej przypominać.

Uwieńczeniem akademii był wspaniały program artystyczny przygotowany przez młodzież ZSP Nr 2 pod kierunkiem nauczycieli.