Już po raz siódmy w konkursie!

Iwona Jany, listopad 2017

28 listopada 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się gala podsumowująca konkurs plastyczny pod patronatem starosty kępińskiego pt. „Jądro ciemności” Josepha Conrada także dla filatelisty.

Chcąc uczcić patrona roku oraz przybliżyć sylwetkę i twórczość pisarza bibliotekarze: Iwona Jany, Małgorzata Kacprzak, Paulina Pacyna-Dawid oraz Stefania Brzezińska-Michalska i Anna Wróblewska ogłosiły konkurs. Jego celem było kształtowanie postaw etycznych, propagowanie i rozwijanie czytelnictwa oraz talentów plastycznych uczniów. Ponadto chciano także uświadomić młodzieży, a także zwiedzającym wystawę, że znaczek pocztowy może być dziełem sztuki.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Uczestnicy mieli za zadanie dowolną techniką artystyczną wykonać projekt znaczka pocztowego nawiązującego do dzieła Josepha Conrada. Z naszej szkoły do konkursu zgłosili prace następujący uczniowie:

• Sandra Cugier z klasy 3b (praca nr 4),
  • Mikołaj Garsztkowiak z klasy 2f (praca nr 6),
  • Kamila Gawędzka z klasy 2b (praca nr 2),
  • Julita Gruszka z klasy z klasy 1d (praca nr 8),
  • Oliwia Karbowiak z klasy II TA (praca nr 5),
  • Klaudia Rozik z klasy III TC (praca nr 3),
  • Filip Nowak z klasy IV TA (praca nr 7),
  • Julia Wróbel z klasy III TB (praca nr 1)

Prace oceniało jury w składzie: Wiesław Walas dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Kępnie, Anna Juszczak nauczyciel plastyki, Andrzej Weiss naczelnik Poczty Polskiej w Kępnie oraz Edward Stankowiak prezes Koła Filatelistów w Kępnie. Jury nagrodziło 3 prace i przyznało 4 wyróżnienia. Praca Mikołaja Garsztkowiaka zajęła trzecie miejsce, a prace: Julii Wróbel, Oliwii Karbowiak i Klaudii Rozik otrzymały wyróżnienie. Przyznane nagrody ufundował komitet rodzicielski naszej szkoły. Ponadto Julia Wróbel otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez prezesa Koła Polskiego Związku Filatelistów w Kępnie. Jej praca została wydana w formie znaczka pocztowego, który można kupić na poczcie!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.