Międzynarodowe Targi Poznańskie „Meble Polska”

Maciej Wieczorek, 6 marca 2018

W dniu 6 marca 2018r. odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów klas 1a, 1b, 2a, 2b, uczących się w zawodzie tapicer do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie branży meblarskiej. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Romana Grycman, Maciej Wieczorek, Jacek Ślak.

Targi MEBLE POLSKA to największe biznesowe spotkanie branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu polskiej produkcji meblowej. Od ośmiu lat poznańskie targi mebli organizowane są w nowej kontraktacyjnej formule i coraz częściej zaliczane są do elitarnego grona najważniejszych imprez targowych branży meblowej w Europie. Targi MEBLE POLSKA są bardzo dobrą okazją do prezentacji najnowszych propozycji rynkowych wśród kupców meblowych z całego świata. Edycję 2017 odwiedziło 24.226 dystrybutorów mebli z 53 krajów - co trzeci zwiedzający pochodził z zagranicy, a bardzo wiele stoisk było z regionu kępińskiego. Dla zwiedzających targi MEBLE POLSKA stanowią największą na świecie prezentację oferty polskiego przemysłu meblarskiego. To możliwość zapoznania się z najnowszymi kolekcjami na nowy sezon, spotkania liderów rynku i zawarcia kontraktów.

Dodatkową atrakcją są organizowane w tym samym czasie targi HOME DECOR, na których przedstawiciele salonów meblowych mogą złożyć zamówienia na artykuły wyposażenia wnętrz. Okazją do przyjrzenia się nowym trendom w projektowaniu jest wydarzenie arena DESIGN, które gości gwiazdy designu z całego świata.