AKTUALNOŚCi

Do końca roku szkolnego

13 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

Z wizytą w Volkswagenie

WYDARZENIA

 

 

Katarzyna Bartnik-Domal, 26 marca 2018

Wycieczka pod hasłem „JUST IN TIME” ( dokładnie na czas) odbyła się 26 marca 2018 r. Logistycy z klasy ITA wraz z opiekunami: p. Sebastianem Szewczukiem oraz p. Katarzyną Bartnik – Domal udali się do Poznania w celu zwiedzenia fabryki samochodów Volkswagen.

Mieliśmy okazję zaobserwować jak w praktyce funkcjonuje logistyczna koncepcja just in time. Cała linia produkcyjna wyposażona jest w przeróżne przenośniki, którymi przemieszczają się samochody i ich elemety, by co 1,5 minuty z linii „zszedł” gotowy samochód. Dowiedzieliśmy się, że jeden pojazd składa się z około 5000 części, które dostarczane są z wielu zakątków świata prosto na linię prokukcyjną dokładnie wtedy, kiedy są potrzebne. Cykl produkcyjny jednego samochodu wynosi 21 godzin. Tych i wielu innych ciekawych informacji dostarczył nam pan Jerzy Włodarczyk, który prze 2 godziny oprowadzał nas zaledwie po jednym w działów tego ogromnego przedsiębiorstwa – po linii montażowej.

Jak przystało na hasło naszej wycieczki cała jej organizacja i przebieg odbył się w 100% zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.