„Dziewczyny ZSP Nr 2 dla chorych dzieci”

Edyta Liebner, 6 kwietnia 2018

Aktualizacja

Dnia 10.04.2018r. dołączyła do nas pierwsza grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu. Otwarci i chętni do działania.

Razem możemy więcej dla Lenki!

Pozdrawiamy Was!

Samorząd Uczniowski ZSP Nr2 w Kępnie kontynuuje rozpoczętą przed świętami akcję pod hasłem: „Dziewczyny ZSP Nr 2 dla chorych dzieci”.

Wychodząc z założenia, że wszyscy możemy dzielić się dobrem przedstawiamy Wam Lenkę, cudowną dziewczynkę w wieku przedszkolnym, która choruje na łysienie plackowate, niestety włosy jej już nie odrosną. To dla niej zbieramy włosy.

Lenka jest bardzo żywym i wesołym dzieckiem, uwielbia kontakty z ludźmi, wszystko ją interesuje, ale również jest bardzo wrażliwa, przejmuje się czyjąś krzywdą i martwi się o wszystkich. Nie zawsze potrafi wyrażać swoje emocje i tłumi je w sobie. Ostatnio zapragnęła nosić perukę. W związku z podjętą akcją odbyły się spotkania:

• 4. kwietnia br. młodzież klas o zawodzie fryzjer spotkała się z Panią Prezes fundacji „O Mały włos” Agnieszką Staszak oraz jej asystentką Panią Magdaleną Maciejewską. Opowiedziały nam one o Lence oraz o działalności fundacji.
  • 6. kwietnia odbyło się w świetlicy naszej szkoły pierwsze spotkanie informacyjne dla „długowłosych dziewczyn” z naszej szkoły. Wszystkie bardzo wzruszyły się historią Lenki. Zebraliśmy wstępne deklaracje oraz pomysły dotyczące dalszej realizacji naszej akcji dla Lenki w środowisku lokalnym.

Razem możemy więcej! Bieżące informacje na ten temat przekazujemy na naszym facebooku „Samorząd Uczniowski ZSP Nr2 Kepno”. Wolę podarowania Lence swoich włosów zgłaszać prosimy pod nr telefonu 793 723 404, jak również w pokoju nauczycielskim ZSP Nr2 w Kępnie, pod hasłem: „Chciałabym oddać włosy dla Lenki”. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

P.S. Formowaniem Twojej fryzury zajmą się bezpłatnie profesjonalni fryzjerzy. Akcję kierujemy również do osób ze środowiska lokalnego.

Włosy odrosną, a my mamy szansę pomóc Lence!

Samorząd Uczniowski ZSP Nr 2 w Kępnie