3 dni

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

WYDARZENIA

Paweł Falszewski, 13 kwietnia 2018

W dniu 13.04.2018 roku na kępińskim orliku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły: LO Kępno, ZSP Nr 1 Kępno i ZSP Nr 2 Kępno. W pierwszym meczu turnieju zawodnicy LO Kępno pokonali piłkarzy z ZSP Nr 1 Kępno 3:1 co można było uznać za niespodziankę. W drugim meczu piłkarze z ZSP Nr 2 Kępno przegrali z ZSP Nr 1 Kępno 2:4. Trzeci decydujący mecz turnieju decydował o kolejności w turnieju. Był to mecz pomiędzy LO Kępno, a ZSP Nr 2 Kępno. Po pierwszej połowie był wynik 1:1. Gdyby się mecz zakończył takim rezultatem to drużyna ze „Starego” zdobyła by pierwsze miejsce. Natomiast piłkarze z „Dwójki”, żeby wygrać turniej musieli zdobyć przynajmniej trzy bramki nie tracąc już ani jednej. Okazało się ,że coś mało prawdopodobnego okazało się możliwe i w drugiej połowie drużyna z ZSP Nr 2 w Kępnie potrafiła zdobyć nie tylko trzy bramki, ale jeszcze dołożyła dwie i wygrała 6:1 zdobywając pierwsze miejsce w Powiecie. Koncertowo w tym meczu zagrał Łukasz Gajewski, który zdobył aż 5 bramek!

Skład zwycięskiej drużyny: Kościelny Bartosz, Witek Tomasz, Gajewski Łukasz, Rybczyński Mateusz, Zgorzelski Dawid, Mądrzejewski Miłosz, Wróbel Radosław, Świątek Kacper, Małolepszy Kacper, Lenart Dawid, Osesiak Bartosz, Kupczak Jakub.

Opiekun: mgr Paweł Falszewski.