KRYSTIAN SZCZOT - LAUREATEM XXXI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

Monika Więcławska, Katarzyna Siudy, 15 kwietnia 2018

W dniach 12 – 14 kwietnia bieżącego roku w Zielonej Górze obył się etap centralny XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Głównym organizatorem konkursu był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. A droga do finału naszego ucznia była długa...

Pierwszy był etap szkolny, w którym udział brało 40 uczniów klasy 3 i 4 Technikum Budowlanego. W tym etapie wyłonionych zostało 2 uczniów: Jakub Kibort z kl. IIITA i Krystian Szczot z kl. IV TB, tym samym uczniowie ci zakwalifikowali się na etap okręgowy.

Po etapie okręgowym, w którym udział brało 47 uczniów z okręgu centralnego (w Wieluniu), tylko 4 zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego, a wśród nich był nasz Krystian. W sumie z 617 uczniów startujących we wszystkich okręgach, do finału zakwalifikowało się tylko 82 uczniów, którzy reprezentowali 41 szkół z całej Polski. Walka o tytuły była naprawdę zawzięta! Wszystkim oczywiście zależało na najważniejszym- TYTULE FINALISTY, a najlepiej LAUREATA! Dlaczego? Bo to prestiż, satysfakcja z osiągniętego wyniku, okupionego wieloma godzinami pracy, ale i ogromna szansa rozwoju, ponieważ tytuł ten otwiera drzwi na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce!

Krystian ten najważniejszy tytuł laureata zdobył!

To dotychczas największy sukces naszych budowlańców w tak prestiżowym konkursie. Do tej pory doczekaliśmy się dwóch finalistów! Zapełniając kolejne karty w historii naszej szkoły, dopisujemy tam Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, mając nadzieję, że zachęcimy w ten sposób naszych obecnych, jak i przyszłych uczniów do uczestnictwa w zajęciach dodatkowych rozwijających umiejętności techniczne i przygotowujących do olimpiady.

Następna edycja olimpiady tuż tuż… a apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Krystianowi dziękujemy za owocną współpracę, życzymy aby w 100% wykorzystał ten Tytuł, zdobytą wiedzę i doświadczenie oraz aby zrealizował swoje wszelkie plany naukowe i zawodowe.Mamy nadzieję, że ta „piękna historia” będzie przykładem do naśladowania dla innych uczniów naszej szkoły, nie tylko w zawodach budowlanych.Nauczyciele przedmiotów budowlanych ZSP Nr 2 w Kępnie