X Powiatowy Konkurs Matemtyczny

Piotr Krymiec, 20 kwietnia 2018

Już po raz dziesiąty w auli CKU przy ZSP Nr 2 w Kępnie odbył się konkurs matematyczny dla uczniów szkół ponadgimazjalnych powiatu kępińskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 15 uczniów w dwóch kategoriach: liceum - 8 osób i technikum - 7 osób.

O godzinie 10.00 wszystkich uczestników przywitał dyrektor szkoły- Andrzej Kowalczyk, który podkreślił jak ważną dziedziną jest matematyka, także w innych dziedzinach nauk. Następnie uczniowie zmierzyli się z czetrema zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Rywalizacja, szczególnie w grupie liceum bała bardzo zacięta- najdrobniejsze szczegóły zdecydowały o kolejności na podium.

A była ona następująca:

W kategorii liceum:

1. Agnieszka Kłobus (LO Nr 1)
  2. Kamil Kula (LO Nr 1)
  3. Oliwia Michalska (LO Nr 2)

W kategorii technikum:

1. Oskar Sławiński (Technikum Nr 1)
  2. Klaudia Kocańda (Technikum Nr 1)
  3. Martyna Żłobińska (Technikum Nr 1)

Za rzetelne sprawdzenie prac odpowiedzialna była komisja w składzie: Lidia Krzymińska, Katarzynam Grabicka, Małgorzata Blabuś, Piotr Krymiec.

Konkurs zakończył się po godzinie 12, kiedy to wicedyrektor - Paweł Jakubczyk wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu, przedtawicielem patrona konkursu, czyli Starostwa Powiatowego, pogratulowali uczestnikom i wręczyli nagrody laureatom.

Wszystkim uczetnikom gratulujemy, a władzom powiatowym serdecznie dziękujemy za hojne upominki.