Dzień Sportu

Sebastian Jański, 25 maja 2018

W piątek 25 maja odbył się w naszej szkole Dzień Sportu.

Po przyjeździe do szkoły i krótkim spotkaniu z wychowawcami w klasach, młodzież przystąpiła do rywalizacji sportowej. W pierwszej części, po rozgrzewce, klasy rywalizowały między sobą w wyścigach rzędów, wychowawcy wcielili się w rolę sędziów i czuwali nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji. Trudno było im zachować bezstronność, emocje sportowe sprawiły, że dopingowali i udzielali rad swoim podopiecznym, licząc na to, że to właśnie ich drużyna osiągnie sukces.

W drugiej części chłopcy rozegrali mecze w piłkę nożną, natomiast dziewczęta grały w ringo. Po wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach zostali wyłonieni zwycięzcy. Wśród chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna złożona z uczniów klasy Ia, natomiast zmagania w ringo wygrały dziewczęta z III TB. Mimo dużej woli zwycięstwa każdej z drużyn, gra prowadzona była w duchu fair play i z poszanowaniem przeciwnika.

Równolegle z rozgrywkami zespołowymi odbył się quiz wiedzy sportowej, w którym uczestniczyły po dwie osoby z każdej klasy. W ten sposób także można było zdobyć punkty, które liczyły się w wyłonieniu zwycięzcy. Drużyny walczyły o miano najbardziej wysportowanej klasy. Wśród 10 pytań znalazło się jedno dotyczące znajomości nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w naszej szkole i to właśnie ono niespodziewanie nastręczyło najwięcej trudności zawodnikom. O zaciętości i wyrównanym poziomie może świadczyć fakt, że konieczne było przeprowadzenie dodatkowych konkurencji, by wyłonić zwycięzcę. W tym roku szkolnym największą ilość punktów zdobyła klasa III TA i to ona wygrała klasyfikację ogólną. Wszyscy uczestnicy, którzy zajęli jedno z trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach, zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i dyplomami.