X akcja Wampirka

Bogusław Drab, Małgorzata Lubryka, 20 września 2018

W dniu 20 września z inicjatywy Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek” odbyła się w naszej szkole X akcja oddawania krwi. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów i krwiodawców spoza szkoły. W akcji wzięła udział rekordowa liczba 108 krwiodawców.

Dla 66 osób był to pierwszy kontakt z honorowym krwiodawstwem. Po raz kolejny młodzież naszej szkoły dała przykład wielkiej wrażliwości i ofiarności. Akcji przyświecała piękne hasło „Twoja krew, moje życie”. Podczas akcji 36 krwiodawców oddało 16,2 litra krwi, za co należą się ogromne brawa.

Drodzy uczniowie, bardzo dziękujemy za liczny udział w akcji oddawania krwi. Równocześnie prosimy o to byście dzielili się darem życia – krwią tak często jak to jest możliwe.

Do zobaczenia w Stacji Krwiodawstwa.

Klasa Ilość uczestników w akcji
III TA 18