Już po raz ósmy w konkursie!

Iwona Jany, 29 listopada 2018

29 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyła się gala podsumowująca konkurs plastyczny pod patronatem starosty kępińskiego pt. „Polscy Nobliści na nowo”.

Chcąc nawiązać do Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego a także 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości bibliotekarze: Iwona Jany, Małgorzata Kacprzak, Paulina Pacyna-Dawid oraz Stefania Brzezińska-Michalska i Anna Wróblewska ogłosiły konkurs. Jego celem było kształtowanie postaw etycznych, propagowanie i rozwijanie czytelnictwa oraz talentów plastycznych uczniów. W konkursie wzięło udział 20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Uczestnicy mieli za zadanie dowolną techniką artystyczną wykonać plakat przedstawiający dorobek polskich laureatów Nagrody Nobla: Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy, Józefa Rotblata, Wisławy Szymborskiej.

Z naszej szkoły do konkursu zgłosili prace następujący uczniowie:

• Garsztkowiak Mikołaj z klasy 3f,
  • Gruszka Julita z klasy 2d,
  • Jakubczak Alicja z klasy II TB,
  • Karbowiak Oliwia z klasy z klasy III TA,
  • Michalska Paulina z klasy 1c,
  • Nowak Magdalena z klasy 1b,
  • Rak Nikola z klasy 2d.

Prace oceniało jury w składzie: Wiesław Walas dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Kępnie, Anna Juszczak nauczyciel plastyki z SP nr 1 oraz Marcin Wiśniewski nauczyciel z ZSP Nr 1.

Jury nagrodziło 3 prace i przyznało 5 wyróżnień. Z naszej szkoły, prace: Oliwii Karbowiak, Nikoli Rak i Magdaleny Nowak otrzymały wyróżnienie. Przyznane nagrody ufundował komitet rodzicielski naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.