Stypendium premiera dla Macieja!

Barbara Gruszka, 10 grudnia 2018

Premier Mateusz Morawiecki przyznał swoje stypendium na rok szkolny 2018/2019 najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 302 uczniów z wielkopolskich szkół, w tym 59 z okręgu kaliskiego.

W uroczystym wręczeniu stypendiów w III LO uczestniczyli m.in.: wicewojewoda Marlena Maląg, poseł Tomasz Ławniczak i senator Łukasz Mikołajczyk.

Stypendystą naszej szkoły został Maciej Piskuła - uczeń klasy IVTC. Wręczenie odznaczeń odbyło się 10 grudnia 2018r. w Kaliszu.