WIELKOPOLSKA #KOMÓRKOMANIA

Bogusław Drab, 12 grudnia 2018

W dniu 12 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji rejestracji dawców szpiku. Akcja miała charakter profilaktyczno-edukacyjny i odbyła się w ramach „Wielkopolskiej #KOMÓRKOMANII” prowadzonej przez Fundację DKMS.

Akcja podjęta została z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przy szczególnym zaangażowaniu: Laury Antoszków, Karoliny Trepner, Oliwii Oszańcy, Zuzanny Chmiel.

Jak wszystkie inicjatywy naszych uczniów i ta zakończyła się wielkim sukcesem. Zarejestrowano 50 potencjalnych dawców szpiku. Jest to kolejny przykład ogromnej ofiarności uczniów. Rejestrując się jako dawcy szpiku, dają szansę na uratowanie życia chorym na białaczkę. Liczymy, że znajdziemy naśladowców, którzy aktywnie wesprą działalność Fundacji DKMS.

Koordynatorami akcji byli pani Daria Brajer-Działak oraz pan Bogusław Drab