XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Katarzyna Bartnik-Domal, grudzień 2018

Jak co roku uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik logistyk wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez WSL z Poznania. W zawodach I stopnia wzięło udział ok. 8300 uczniów z 314 szkół w Polsce. Z naszej szkoły zarejestrowało się 13 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Pierwszy etap – szkolny odbył się 4 października 2018 r. i polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań z zakresu logistyki. Utrudnieniem w kwalifikacji do drugiego etapu były punkty ujemne za udzielenie błędnej odpowiedzi. Wszystkie prace sprawdzane były w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Wyniki I etapu kształtowały się następująco:

• I miejsce - Jakub Matysiak III TA
  • II miejsce – Natalia Paradowska IV TB
  • III miejsce - Julia Nowak klasa III TA

Jakub Matysiak zdobył 22 punkty, dzięki czemu zakwalifikował się do etapu okręgowego.

Zawody II stopnia odbyły się 7 grudnia w siedzibie WSL w Poznaniu. Jakub wraz z uczestnikami z innych szkół również rozwiązywał test składający się z 25 pytań. Tutaj utrudnieniem była możliwość wystąpienia więcej niż jednej poprawnej odpowiedzi. Kubie niestety zabrakło kilku punktów by dostać się do finału, mimo że dzielnie przygotowywał się do Olimpiady i godnie reprezentował naszą szkołę. Na szczęście ma jeszcze szansę uzyskać lepsze wyniki w przyszłym roku w kolejnej edycji.