Kolędziałki 2018

Sebastian Szewczuk, 21 grudnia 2018

Dnia 21 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole Kolędziałki – konkurs kolęd i pastorałek. To już trzecia edycja nowej formuły przeżywania czasu bożonarodzeniowego. W tym roku udział w konkursie wzięło dziewięć klas. Miłym akcentem był występ klasy IV TA, śpiewającej kolędę „Bóg się rodzi”, która w czasie przedmaturalnym nie bierze już udziału w Maratonie klas. Pokazali w ten sposób, jak bardzo zżyli się ze wspólnotą szkolną, oraz to że potrafią jeszcze od siebie wymagać. Jest to dobrą prognozą przed nadchodzącymi zmaganiami na egzaminach maturalnych.

Można rzec, że nie było zaskoczenia jeśli chodzi o pierwsze miejsce w konkursie – trzeci rok z rzędu zdobyła je ta sama klasa, obecnie III TA. Wykazali się oni nie tylko talentem śpiewaczym, czy szczególnym doborem repertuaru, ale pokazali, że nawet w takiej sytuacji można dodatkowo zaprezentować swój kunszt aktorski, jak i inne talenty w rozbudowanej formie przedstawienia pastorałki „Kolędowy czas”. Zdobyli w sumie 136 punktów.

Drugie miejsce zdobyła klasa I TB z pastorałką „A kto wie” i sumą punktów 87. Trzecie miejsce, z 84 punktami uzyskała klasa II TA z kolędą „Wesołą nowinę bracia słuchajcie”.

Ponadto wyśpiewali swoje kolędy: 1a – „Jezus malusieńki”, 1b – „Wśród nocnej ciszy”, I TA – „Dzisiaj w Betlejem”, 2f – „Przybieżeli do Betlejem”, II TB – „Gdy się Chrystus rodzi”, oraz III TB wystąpiła z pastorałką „Jest taki dzień”.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w Kolędziałkach. W gronie jury zasiedli w tym roku: p. Barbara Gruszka, p. Barbara Mędel, p. Aleksandra Klimecka, p. Violetta Kasprzak – Sindera i p. Piotr Krymiec.

Tradycyjnie rolę obsługi technicznej, przygotowania dyplomów za udział, dyplomy za I, II, III miejsce, protokołu, kart ocen występów, scenariusza dla prowadzących, jak również nagrania występów, opracowania okładki i zarchiwizowania nagrań w bibliotece szkolnej włączył się p. Sebastian Szewczuk. Za przygotowanie całości odpowiedzialnymi byli: Sebastian Szewczuk, Bogusław Drab, Mariusz Kulczycki, Renata Burzała i Andrzej Gruszka.

Występ zwycięzców: