„INNY ŚWIAT” NA SCENIE CKU W ZSP NR 2 W KĘPNIE

Aleksandra Klimecka, 14 lutego 2019

14 lutego br. w naszej szkole gościliśmy aktora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który wystąpił w inscenizacji „Innego świata" Gustawa Herlinga – Grudzińskiego w reżyserii Rafała Sadowskiego.

W minimalistycznej scenografii aktor odtworzył przerażający świat sowieckich łagrów, diametralnie inny od wszystkiego, co zna współczesny człowiek. Głód, strach, poniżenie i niemożliwe zimno to codzienność więźniów syberyjskich obozów pracy, w których śmierć poniosły miliony ludzi.

Przedstawienie z przejęciem obejrzeli uczniowie klas: II, III i IV technikum, dla których „Inny świat” jest lekturą szkolną. Gra aktorska i mocny tekst Grudzińskiego pomogły młodym ludziom poczuć, na czym polegały czasy pogardy i zniewolenia człowieka. Mamy nadzieję, że przedstawienie poskutkuje nie tylko dobrymi ocenami podczas omawiania lektury na lekcjach, ale przede wszystkim gorącym sprzeciwem młodzieży wobec każdego rodzaju nienawiści w świecie.