Sprawni w przyszłym zawodzie - VII edycja.

Maciej Wieczorek, 15 marca 2019

Dziś odbyła VI edycja powiatowego konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Udział w nim wzięli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Konkurs odbywał sie pod patronatem Starostwa Powiatowgo w Kępnie, a obecnością zaszczycili: Robert Kieruzal - starosta kępiński oraz Andrzej Jóźwik - naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

Konkurs ten został zainicjowany w 2013 roku przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie i Starostwo Powiatowe w Kępnie. Obejmuje obszar całego powiatu kępińskiego, a jego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i pod ich opieką, z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową szkoły podstawowej. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, składająca się z 2 uczniów i opiekuna. Uczniowiepod nadzorem nauczyciela ZSP Nr 2, wykonywali różne zadania. Konkurs był przeprowadzany tematycznie, w następujących pracowniach: agrobiznesu, budowlano - projektowa, elektryczna, fryzjerska, gastronomiczna, handlowa, logistyczna, mechaniki pojazdowej i ślusarstwa, rolnicza, technologii drzewnych i tapicerskich.

Nad całością czuwało jury w składzie: dyrektor mgr inż. Andrzej Kowalczyk, przewodniczący Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Joanna Jóźwiakowska.

W tym roku najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Hanulina, w składzie: Klaudia Kowaleki i Izabela Wiśniewska, następnie na podium znalazła się Szkoła Podstawowa z Bralina (Aleksandra Matyszczak, Witold Kuropka) i Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kępnie (Katarzyna Szkopek, Maciej Sowa).

Organizatorzy, dzięki wsparciu organu prowadzącego, obdarowali wszystkich uczestników upominkami i zapewnili poczęstunek.