TARGI INFORMACYJNO- EDUKACYJNE W WIERUSZOWIE

Dorota Tokarek, 7 marca 2019

W piątkowe popołudnie, 15 marca w hali sportowej Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie zorganizowane zostały Targi Edukacyjne. Przedsięwzięcie to powstało z myślą o młodzieży trzecich klas gimnazjum i ośmioklasistach, przed którymi stoi życiowy wybór kolejnego, jakże ważnego etapu edukacyjnego. Na spotkanie przybyli licznie również rodzice uczniów.

Ofertę edukacyjną prezentowało 11 szkół z terenów powiatu kępińskiego, ostrzeszowskiego i kluczborskiego. Naszą szkołę reprezentowali Dorota Tokarek i Maciej Wieczorek oraz uczeń Kacper Blok.

Zebranym przedstawiono kierunki kształcenia w Technikum Nr 2 oraz Branżowej Szkole I Stopnia, omówiono m.in. najważniejsze osiągnięcia uczniów, współpracę z placówkami zagranicznymi, projekty europejskie. Wycieczką po bogato wyposażonych klasopracowniach, centrum multimedialnym i sali sportowej była prezentacja nagranego w 2016r. LipDuba. Zainteresowanym naszą placówką udzielano także dodatkowych, szczegółowych informacji dotyczących konkretnych kierunków czy zawodów.

Do zobaczenia we wrześniu!