Eliminacje szkolne XXV edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie

Jan Kokot, 19 marca 2019

W dniu 19 marca 2019r., przeprowadzono eliminacje szkolne XXV edycji regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

W eliminacjach szkolnych udział wzięło 20 uczniów z klasy I TB, II TB i III TA ZSP Nr 2 w Kępnie uczących się w zawodzie technik agrobiznesu. Zakres tematyczny konkursu zawiera znajomość problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie w stopniu gwarantującym świadomą i bezpieczną pracę. W wyniku przeprowadzonych eliminacji pisemnych, polegających na rozwiązaniu testu wiadomości, Komisja w składzie:

1. Ewa Jobczyk – kierownik szkolenia praktycznego ZSP Nr 2 w Kępnie,
  2. Sylwia Kwaśniewska – pracownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kępnie,
  3. Barbara Gruszka – nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych w ZSP Nr 2 w Kępnie,
  4. Jan Kokot – nauczyciel przedmiotów zawodowych rolniczych w ZSP Nr 2 w Kępnie,

wyłoniła trzech zwycięzców etapu szkolnego:

• I miejsce – Alicja Jakubczak z klasy II TB,
  • II miejsce – Paweł Biernat z klasy III TA,
  • III miejsce – Maciej Tuszyński z klasy III TA.

Wyniki konkursu podsumował Paweł Jakubczyk, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, który wręczył dyplomy i życzył wszystkim laureatom powodzenia w etapie regionalnym XXV Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie. Etap regionalny Konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach koło Jarocina.