MTP „Motor Show 2019"

Maciej Wieczorek, 29 marca 2019

Uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie z klas pierwszych i drugich (technik pojazdów samochodowych, mechanik samochodowy i ślusarz), wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na Międzynarodowe Targi Poznańskie „Motor Show 2019” oraz zwiedzili Starówkę Poznania. Opiekunkami byli: mgr inż. Piotr Szyszka, inż. Jacek Ślak i mgr inż. Maciej Wieczorek kierownik wyjazdu.

Poznańskie Targi Motor Show, to największa impreza samochodowa w Europie Środkowo-Wschodniej, potężne stoiska koncernów motoryzacyjnych, najnowsze luksusowe samochody, piękne motocykle, fantastyczne campery i niesamowite ciężarówki. Celem wycieczki było poszerzenie zainteresowań z branży motoryzacyjnej, nauka najnowocześniejszych technologii motoryzacyjno - transportowych w bardzo ciekawym wydaniu i miejscu.

Targi motoryzacyjne w Poznaniu to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Podczas „Motor Show 2019” można było zobaczyć najgorętsze nowinki ze świata motoryzacji oraz pogłębić swoją wiedzę techniczną na temat różnych technologii samochodowych. Wśród tegorocznych wystawców pojawili się tacy, którzy po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentowali swoje modele szerokiej publiczności, jak i ci, którzy corocznie wystawiają swoje produkty. Miłośnicy motoryzacji mogli obejrzeć najnowsze dzieła koncernów motoryzacyjnych z całego świata, o których większość z nas może tylko pomarzyć. Był premiery, niespodzianki, prezenty i konkursy, w których uczestniczyli zwiedzający. Uczniowie byli zachwyceni tak ogromnym przedsięwzięciem, o czym świadczyły rozmowy i opinie przedstawiane w drodze powrotnej.