Kaliski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

Edyta Liebner, 31 marca 2019

31 marca przyszłe adeptki sztuki fryzjerskiej z naszej szkoły wzięły udział w III Kaliskim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa Południowej Wielkopolski im. Mistrza Janusza Szymańskiego. Niedziela była więc dla nas czasem pracy i dużych wyzwań. Zadania konkursowe polegały na wykonaniu takich fryzur jak, np. upięcie ślubne, włosy w plecionkach i warkoczach, kolorowa awangarda. Już sam start w konkursie był wyróżnieniem. Dziewczyny pokonały swój stres, wykazały się odwagą. Wszystkie ciężko pracowały na swój sukces i zostały docenione. Dostały dyplomy, upominki bądź cenne nagrody rzeczowe.

Wystartowały następujące uczennice: Agata Mejza, Marzena Łakomy, Veronika Predyk i Natalia Piworowicz. ZSP Nr 2 w Kępnie zdobyło najwięcej nagród i wyróżnień, a uczestników było dużo i konkurencja była silna.

Agata Mejza zdobyła: I miejsce w konkurencji KOLOROWA AWANGARDA, III miejsce w konkurencji WŁOSY W PLECIONKACH I WARKOCZACH, wyróżnienie za wykonanie fryzury ślubnej z włosów długich oraz wyróżnienie za FRYZURĘ Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A’la Marilyn Monroe. Marzena Łakomy startowała w dwóch konkurencjach damskich i zajęła III miejsce w konkurencji UPIĘCIE FRYZURY ŚLUBNEJ Z DŁUGICH WŁOSÓW. Duża wyobraźnia i kreatywność działały na ich korzyść ( zobaczcie zdjęcia).

Wszystkie uczennice biorące udział w konkursie są ambitne i stawiają na swój rozwój poprzez podejmowanie różnych form, którymi staramy się wspierać je w dążeniu do celu. Efekty są różne, ale po ostatnich zmaganiach wiedzą, że warto się starać – satysfakcja to jest to, co motywuje do działania nas wszystkich: uczniów, pracodawcę i szkołę.

Dziewczyny uczą się zawodu w następujących salonach fryzjerskich: Agata Mejza, Marzena Łakomy i Viktoria Predyk w „Salonie fryzjerskim Hanna Czaja”, a Natalia Piworowicz w „Salonie fryzjerskim Agnieszka Morta”.

Gratulujemy!